Obsługa komputera jako ważna umiejętność na współczesnym rynku pracy

Nie od dziś wiadomo, że dobry pracownik to taki, który ma odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. W dobie rozwijających się technologii jedną z ważniejszych umiejętności na współczesnym rynku pracy jest sprawna obsługa komputera. Dlaczego jest to tak istotne?

Obsługa komputera a CV

Curriculum vitae to pierwszy i najważniejszy dokument na drodze do zdobycia pracy. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co dla twojego pracodawcy oznacza zwrot „biegła obsługa komputera” albo „obsługa pakietu Ms Office”? Tak ogólnie napisany zwrot niewiele mówi o twoich faktycznych umiejętnościach.

W swoim CV powinieneś wyszczególnić pakiety i programy, które potrafisz obsługiwać, to pozwoli pracodawcy ocenić stopień dopasowania do stanowiska pracy pod kątem umiejętności i biegłości obsługi komputera.

Każdy pracodawca ma określone kryteria i wymaga znajomości określonych programów, dlatego w CV, gdy aplikujemy na określone stanowisko, powinny się znaleźć takie programy, które pokrywają się z wymaganiami przyszłego pracodawcy. Absolutnie niezbędna jest obsługa pakietu Ms Office w zakresie programu do edycji tekstu Microsoft Word, arkusza kalkulacyjnego Excel, programu graficznego, a także do tworzenia prezentacji PowerPoint. Oczywiście obsługa poczty i programu Outlook jest także obowiązkowa.

W dalszej kolejności mogą być potrzebne inne programy, specyficzne dla danej branży np. program Płatnik jeśli będziesz pracował w działach kadrowo-płacowych lub biurze rachunkowym.

Posiadanie konkretnych umiejętności oraz znajomość specjalistycznych programów branżowych zwiększa nasze szanse na dostanie upragnionej pracy, a w dalszej kolejności awansu, dlatego warto inwestować w branżowe szkolenia komputerowe, dopasowane do własnego poziomu i stopnia trudności.

Nauka obsługi komputera, czyli rozszerzanie swoich kompetencji

Niezależnie od tego, jak biegli jesteśmy w obsłudze komputera, czy jesteśmy początkującymi, czy raczej zaawansowanymi użytkownikami, powinniśmy stale dbać o aktualizację naszej wiedzy w tym zakresie. Szczególnie w czasach pracy zdalnej, gdy większość prac zaczęła się odbywać w ten sposób, z udziałem programów komputerowych. Nasza komunikacja, raportowanie pracy, tworzenie ofert, zapytań – wszystko to zaczęło się odbywać z udziałem komputerów podpiętych do szybkiego internetu.

Rynek pracy otwarty jest zarówno na młodych ludzi, z mniejszym doświadczeniem, ale za to chcących się uczyć od podstaw, jak i dla pracowników z większym stażem pracy, którzy z kolei potrzebują tylko doszkolić się w pewnych zagadnieniach, aby być na bieżąco.

Jeśli szukają Państwo szkoleń z zakresu obsługi komputera, zapraszamy do kontaktu! W naszej ofercie znajdą Państwo szkolenia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, dostępne w formie szkoleń tradycyjnych, jak i zdalnych.