Szkolenia tradycyjne vs szkolenia online – które są efektywniejsze?

Szkolenia to z jednej strony ważna część samorozwoju, która pozwala nam podnosić swoje kompetencje, a z drugiej – sposób pracodawców na nagrodzenie lub dodatkowe wsparcie podwładnych. Do tej pory większość kursów miała formę tradycyjną i odbywała się w  siedzibie firmy lub innym wyznaczonym miejscu.

Zmieniająca się sytuacja sprawiła jednak, że szkolenia w szybkim tempie wkroczyły do świata wirtualnego i przyjęły formę spotkań online. Powstaje jednak pytanie: czy szkolenia zdalne są tak samo efektywne, jak te w formie tradycyjnej? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Szkolenia online – czym są?

Chyba każdy z nas uczestniczył kiedyś w szkoleniu stacjonarnym. W większości przypadków jest to spotkanie w gronie kilku lub kilkunastu osób, gdzie wiedza przekazywana jest najczęściej w formie wykładu. Oczywiście szczegóły zależą od wielu czynników, w tym od profilu działalności naszej firmy, możliwości organizacyjnych i ilości uczestników.

Czym z kolei wyróżniają się szkolenia online? Przede wszystkim tym, że uczestnicy zdobywają wiedzę w zaciszu własnego domu lub w innym dogodnym dla nich miejscu. W przypadku spotkań zdalnych niezbędne jest posiadanie komputera z dostępem internetu, a także – co jest opcjonalne, ale wskazane – wyposażonego w kamerę i mikrofon. Tutaj również wiedzę przekazuje kompetentna osoba, która łączy się z daną grupą w formie wideokonferencji. Warto jednak dodać, że szkolenie online nie jedno ma imię. Oprócz spotkania na wybranej platformie możliwe jest także zdobywanie wiedzy dzięki opracowanym wcześniej materiałom, które należy samodzielnie opracować i poznać.  

Szkolenie zdalne a szkolenie tradycyjne

Jak przedstawia się porównanie cech obu wspomnianych szkoleń? Przede wszystkim szkolenie online nie wymaga wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji. W wielu przypadkach wiąże się też z mniejszymi nakładami finansowymi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę brak konieczności zapewnienia noclegu, czy zorganizowania sali szkoleniowej. 

Z drugiej strony szkolenie tradycyjne pozwala na swobodną interakcję między uczestnikami, a co za tym idzie, wspiera ich integrację. Jest też dobrą okazją do wymiany doświadczeń zarówno podczas samego kursu, jak i w czasie trwania przerw. 

Jedno jest jednak pewne: szkolenia stacjonarne i szkolenia zdalne obejmują ten sam materiał, a tym samym przynoszą nam takie same korzyści. Oba kursy kończą się też egzaminem, poświadczającym zdobyte umiejętności.  

Efektywność – od czego zależy?

Wiele osób zastanawia się jednak: który rodzaj szkolenia jest bardziej efektywny? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jak wspomnieliśmy szkolenia tradycyjne i szkolenia online mają ten sam zakres tematyczny i w tym samym stopniu poszerzają naszą wiedzę. Istnieje jednak przekonanie, że nauka w formie zdalnej wymaga większego wysiłku i skupienia. I jest to fakt! Jednak jeśli jesteśmy nastawieni na osiągnięcie celu, czyli w tym przypadku na zwiększenie naszych kompetencji, możemy osiągnąć sukces niezależnie od typu szkolenia. Najważniejsze jest nasze nastawienie i wykazywane chęci. 

Warto także zaznaczyć, że efektywność szkolenia nie zależy jedynie od nas. Dużą rolę odgrywa tutaj trener, czyli osoba, która przekazuje nam wiedzę. Dlatego niezależnie od tego, czy dane szkolenie odbywa się w formie tradycyjnej, czy online, warto wybrać kurs prowadzony przez doświadczonego, a przy tym zaangażowanego w swoją pracę prowadzącego.  

Nasze szkolenia

Świat zmienia się w bardzo szybkim tempie. Dlatego, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy pakiet szkoleń w formie online. Dzięki ich starannie opracowanej formule możliwe staje się poszerzanie kompetencji w sposób bezpieczny i wygodny. To także doskonała opcja dla osób, które przez dużą odległość nie miały wcześniej okazji uczestniczyć w tego typu wydarzeniach.

Nasze szkolenia dają możliwość: 

  • uczestniczenia w wideokonferencji,
  • zadawania pytań w czasie rzeczywistym,
  • korzystania z czatu,
  • pracy na jednym pliku zespołowo,
  • rozwiązywania testów,
  • udostępniania ekranów i prezentacji wyników waszej pracy.

Przykładem takiego innowacyjnego szkolenia jest kurs kadrowo-płacowy w wersji online. Jego celem jest nabycie umiejętności do pracy w działach kadrowo-płacowych, sprawna obsługa programu “Płatnik” do komunikacji na linii pracodawca-ZUS, poprawne naliczanie wynagrodzeń, a także sporządzanie różnorodnych deklaracji. Program szkolenia obejmuje także najnowsze zagadnienia, takie jak zmiany w prawie pracy związane z wprowadzeniem tarczy antykryzysowej. 

Inne oferowane przez nas szkolenie to kurs prawo pracy i BHP dla kadry kierującej. Jego celem jest kompleksowe omówienie przepisów z zakresu prawa pracy i BHP pod kątem odpowiedzialności oraz uprawnień kadry kierowniczej w zarządzaniu personelem. To bardzo efektywna i starannie przygotowana propozycja dla każdego, kto chce zwiększyć swoją wiedzę i poszerzyć możliwości zawodowe.