Ładowanie Szkolenia
04
Wrzesień

Prawo pracy dla kadry zarządzającej/Obowiązki BHP pracodawcy

Wrzesień 4 @ 09:00 - 17:00
Gałczyńskiego 6
Bielsko-Biała, Śląśkie 43-300 Polska
Businessman explaining business concepts

Cel szczegółowy:

celem kursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu:

  • praw i obowiązków kadry zarządzającej w szczególności przepisów wynikających z kodeksu pracy oraz innych rozporządzeń

Grupa docelowa:

grupę docelową stanowią:

  • kadra zarządzająca
  • osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa pracy

Program szkolenia:

  • Kto należy do kadry zarządzającej
  • Czas pracy kadry zarządzającej
  • Nadgodziny
  • Zatrudnianie pracowników
  • kiedy umowa o pracę
  • kiedy umowa zlecenie
  • Zmiany warunków zatrudnienia
  • porozumienie zmienne
  • wypowiedzenie zmienne
  • Zasady rozwiązywania umów o pracę
  • Urlopy i inne nieusprawiedliwione nieobecności w pracy
  • Odpowiedzialność materialna
  • Zakaz konkurencji

Obowiązki BHP pracodawcy:

  • zaznajomienie się z zagrożeniami wypadkowymi i chorobowymi związanymi z wykonywaną pracą
  • nabycie umiejętności wykonywania pracy w sposób bezpieczny dla siebie i innych osób oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych, a także umiejętności udzielania pomocy osobom, które uległy wypadkowi
  • zapewnienie przestrzegania w firmie przepisów oraz zasad w zakresie BHP
  • uwzględnianie ochrony zdrowia pracowników młodocianych, pracownic w ciąży lub karmiących piersią oraz pracowników niepełnosprawnych w ramach podejmowanych działań profilaktycznych
  • zapewnienie wykonania zaleceń społecznego inspektora pracy

Formy i metody pracy:

  • prezentacje multimedialne 60%
  • dyskusja 20%
  • wykłady 20%

Trenerzy/Wykładowcy:

  • Ekspert z dziedziny prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  • Od 12 lat zarządza działami kadrowo-płacowymi dużych polskich firm
  • Prowadzi własną kancelarię prawa pracy, doradza i świadczy pomoc prawną
  • Wieloletni inspektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie przeprowadzał kontrole płatników w zakresie opłacania składek i rozliczania wypłaconych zasiłków
  • Jest ekspertem Infor S.A., autorem artykułów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  • Aktualnie realizuje szkolenia z obszaru prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ochrony danych osobowych oraz obsługi programów: Płatnik, Symfonia Kadry i Płace

Egzamin:

szkolenie kończy się egzaminem sprawdzającym wiedzę nabytą przez uczestnika i kompetencje uzyskane po szkoleniu

Zaświadczenie:

pozytywny wynik egzaminu oznacza uzyskanie zaświadczenia

Zapewniamy:

  • dobór kadry dydaktycznej posiadającej odpowiednie kwalifikacje
  • materiały szkoleniowe
  • sprzęt i wyposażenie
  • bufet kawowy
  • na życzenie „Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków”

Harmonogram:

  • 8:00-9:30 I BLOK
  • 9:30-9:45 PRZERWA KAWOWA
  • 9:45-11:00 II BLOK
  • 11:00-11:15 PRZERWA KAWOWA
  • 11:15- 13:00 III BLOK
  • 13:00-13:30 PRZERWA KAWOWA
  • 13:30-16:00 IV BLOK

Miejsce realizacji:

  • do uzgodnienia przed rozpoczęciem kursu

Wymagania początkowe:

  • minimum średnie wykształcenie
  • podstawowa znajomość zagadnień związanych z prawem pracy
Szczegóły
Data: Wrzesień 4
Czas: 09:00 - 17:00
Kategoria SzkolenieSzkolenia kadrowo-płacowe
Miejsce
Nazwa: Szkolenia Bielsko
Adres: Gałczyńskiego 6
Telefon: 504 722 055
Strona internetowa: http://szkolenia.bielsko.pl/
Organizator
Strona internetowa: http://szkolenia.bielsko.pl